Elke twee weken verschijnt er een column van de boswachters van het Goois Natuurreservaat in de huis-aan-huisbladen van Enter Media. Onderstaande column verscheen in GooiseMerenNieuws, HilversumsNieuws, BELNieuws en HuizerNieuws.
De vleermuis
Wie in de nazomer in de avondschemering nog lekker even buiten vertoeft wordt regelmatig verrast door een vliegend zoogdier. Vaak niet in eerste instantie herkend. ‘Oh, daar vliegt nog een vogel’, hoor ik dan. Maar een vleermuis is zeker geen vogel. En ook geen muis.
Gepiep
Overdag zitten vleermuizen in boomholtes. Oudere bossen met staand dood hout met holtes, ontstaan door verrotting, inregenen of spechten, zijn interessant voor ze. Wat een spechtennest lijkt, kan dus ook een vleermuisnestholte zijn. En als je denkt jonge spechten te horen piepen, kunnen het ook zomaar jonge vleermuizen zijn.
Lekkere hapjes
Als ze in de schemer en in het donker over je hoofd scheren, vangen ze door echolocatie insecten. De meeste mensen denken dan aan muggen. Maar wat dacht je van een lekkere nachtvlinder? Soms helpen we vleermuizen door het ophangen van vleermuiskasten. Maar een vleermuis kan zelf ook als prooi eindigen in de maag van een boomvalk, die net als hij graag in de schemering jaagt op dezelfde ‘hapjes’.
Tot slot nog een tip. Op zondagmiddag 4 oktober zijn kinderen van 6 tot 10 jaar en hun (groot)ouders weer van harte welkom op ons Herfstfeest. Van 13.00 tot 16.00 uur kun je knutselen, met de boswachter op pad én kijken en luisteren naar een theatermaker. Kijk in onze agenda voor meer info.
John Didderen
Boswachter

PS Wil je de Gooise natuur helpen behouden en beschermen? Dat kan al met een eenmalige gift vanaf 5 euro. Elke gift is betekenisvol voor de natuur. Ik hoop op je steun!


