Elke twee weken verschijnt er een column van de boswachters van het Goois Natuurreservaat in de huis-aan-huisbladen van Enter Media, die in de hele regio Gooi worden verspreid. Onderstaande column verscheen in GooiseMerenNieuws, HilversumsNieuws, BELNieuws en HuizerNieuws.
Lammetjes!
Het lammerseizoen is begonnen! Op 10 februari werd het eerste lammetje van dit jaar geboren in onze kudde. In totaal zijn er 122 schapen drachtig en verwachten we de komende weken veel meer lammetjes.
Wij kijken ieder jaar weer uit naar dit moment. In de oude manege in Laren, die is omgebouwd tot schaapskooi, kunnen de schapen in alle rust lammeren. Ook de schapen uit schaapskooi Blaricum verblijven hier in deze periode.
Drachtige geiten
Uniek dit jaar: naast de schapen zijn ook tien geiten drachtig. Sinds drie jaar lopen er Nederlandse landgeiten mee in de kudde. Geiten eten graag houtige gewassen zoals jonge boompjes. Door geiten mee te laten grazen, verbeteren we de kwaliteit van het natuurbeheer en een hogere biodiversiteit. De schapen en geiten vullen elkaar aan in hun graasgedrag.
Kom naar het Lentefeest op tweede paasdag
Tip voor iedereen die het lammerseizoen graag van dichtbij volgt: we delen regelmatig lammetjesnieuws en foto’s via de sociale media van het Goois Natuurreservaat. En nog een leuke tip: Op 6 april (tweede paasdag) organiseren we een Lentefeest met de lammetjes bij de schaapskooi Blaricum. Iedereen is welkom om de lammetjes te komen bewonderen in de kraal. Peuters en kleuters kunnen een paasmandje knutselen en eitjes zoeken. Meer informatie vind je via gnr.nl/agenda.
Mirjam de Hiep
Hoofd veeverzorging en schaapherder

PS Wil je de Gooise natuur helpen behouden en beschermen? Dat kan al met een eenmalige gift vanaf 5 euro. Elke gift is betekenisvol voor de natuur. Ik hoop op je steun!


