
Verrassende verhalen die spontaan op de display van je smartphone verschijnen, wanneer je er de hei mee afscant. De QR-route over de Bussummer- en Westerheide maakt dat mogelijk. Cultuurgedeputeerde Elvira Sweet van de provincie Noord-Holland nam de route 26 mei 2011 officiëel in gebruik.
De route voert langs plekken waar boeiende en verrassende verhalen over te vertellen zijn. Verhalen die vaak verborgen blijven voor de wandelaars en fietsers. Het Goois Natuurreservaat heeft daar verandering in gebracht door zich aan te sluiten bij het provinciale project Oneindig Noord-Holland. Dat is een verhalenplatform voor het cultureel erfgoed van de provincie.
Nieuw hierbij is het gebruik van mobiele technieken zoals Layar en QR-codes. Layar is een applicatie voor elke smartphone. Als u met de camera van uw smartphone naar een landschap of gebied kijkt, ziet u interessante plekken waar verhalen over beschikbaar zijn, opdoemen als aanklikbare venstertjes. Deze maken deel uit van de mobiele website van Oneindig Noord-Holland. Bij het aanklikken verschijnt ter plekke het verhaal in tekst, foto of filmpje met geluid.
Buiten in het veld herkent u de twintig bijzondere plekken van deze wandelroute aan de QR-plaatjes die zijn bevestigd aan de bestaande betonnen routepaaltjes. Het zijn vierkante plaatjes met een soort streepjescode in zwartwit. Met een QR-reader op uw smartphone kunt u deze QR-codes scannen. Daarmee komt u in Layar op de mobiele webpagina’s die de verhalen ter plekke tonen.
“Met Oneindig Noord-Holland willen we de mensen stimuleren om erop uit te trekken en op zoek te gaan naar de mooie en boeiende plekken in Noord-Holland”, aldus een enthousiaste gedeputeerde Elvira Sweet.
Foto's van de opening van de QR-route kunt u vinden in onze mediatheek.
Meer over QR-routes en Layar kunt u vinden via onze QR-pagina.