Adoptantendag druk bezocht

20-10-2011
|
Johan Griffioen

Op deze mooie zaterdagmiddag was er een enorme opkomst ( 98 personen ) bij de Infoschuur van het Goois Natuurreservaat waar een ieder kon zien hoe daar de ziekenboeg is ingericht die multifunctioneel is opgezet zodat deze  voor zowel koeien als voor schapen te gebruiken is.
Op deze plek is er gelegenheid om dieren tijdelijk af te zonderen als ze langdurige behandeling nodig hebben en er is een uitloop naar een weide die niet voor het publiek toegankelijk is zodat ze hier ook echt rust  kunnen vinden.

Alle gasten werd ontvangen met koffie, thee en koekjes en voor de kinderen frisdrank of chocolademelk met een snoepreepje.
Hoofd veeverzorging Johan Griffioen gaf een mooie powerpointpresentatie waarin de zorg voor dieren gedurende het hele jaar werd toegelicht.

Een aantal onderwerpen die de revue passeerden:

  • Het bekappen van schaap en koe en wat daar zo al bij komt kijken, het scheren van de schapen, de jaarlijkse bloedcontrole om te zien of de gezondheid in balans is.
  • Uitleg over de hygiëne-poster in verband met mogelijk overdraagbare ziektes van dier op mens en de maatregelen die wij nemen om dit te voorkomen, bijvoorbeeld het enten van de schapen tegen Q-koorts.
  • Verder is de dekperiode toegelicht.
  • Problematiek waar we in het veld tegen aan lopen en hoe dat dan wordt opgelost.
  • Ook zijn beelden getoond van het effect van voor en na begrazing.
  • Dat er het nodige getraind moet worden met de honden om ze scherp te houden.
  • De zorg in de lammertijd voor de grote kudde en de reden waarom in die periode de niet drachtige dieren elders grazen op weilanden.
  • Ook is verteld hoe de dieren zich redden in de winter met vorst en sneeuw en uitleg gegeven welke extra zorg wij dan bieden.  Welke afweging we maken om wel of niet bij te voeren en de wijze waarop we dit doen.

Na de presentatie en nog enkele vragen te hebben beantwoord werd het tijd om de ziekenboeg te bekijken. Daar werd nog verdere uitleg gegeven.
Na nog een kopje koffie en limonade ging iedereen over de vlonder naar het fietspad op de natuurbrug om de kudde schapen met ons nieuwe herder Rozenn aan het werk te zien. Zij loodste met hond Molly de schapen naar de weide achter de ziekenboeg.

Als afsluiting mochten de bezoekers zich begeven tussen de schapen in de wei,” een feestje voor de kinderen vooral”.
Iedereen was na afloop zeer te spreken over het verloop en de informatie tijdens deze speciale adoptantendag .

Graag tot volgend jaar!
 
Johan Griffioen

PS: Met onze foto's is helaas iets misgegaan. Dus als u foto's heeft en deze met ons wil delen graag! U kunt deze mailen naar Edwin van Oevelen.

Overig nieuws
Verstuur naar een vriend Deel deze pagina Print deze pagina
Hart voor Natuur

Nieuwsbrief
Schrijf u nu in voor de nieuwsbrief
Nederland Schoon

Follow me
internetbureau w3s.nl
  • wandelroutes
  • fietsroutes
  • gebieden (binnenkort!)
klik op de lijnen in de kaart voor meer informatie
Kies hier wat van toepassing is: